6. RALLY ŽELEZNIKI-YUGO POKAL ZMAGA ZA POSADKO BENČINA-ČUK

Končan je 6. rally Železniki, kateri je posadkam v Yugo pokalu povzročil obilico težav. V petek je prvo HP dobila posadka Brus-Cotič, drugo pa Benčina-Čuk, v soboto zjutraj pa je tretjo in najdaljšo hitrostno preizkušnjo Davča dobila posadka Koren B.-Rupnik.
Po odpeljani HP Davča so bile razlike med prvima dvema posadkama minimalne je pa zaradi težav z motorjem odstopila posadka Potrata-Nabergoj. Sledila je 4. HP Podlonk, katera je bila usodna za dve posadki, saj sta v istem ovinku s ceste zleteli posadki Koren B.-Rupnik in Brus-Cotič, v istem ovinku je močno poškodovala svojega Yugota tudi posadka Anželak-Verdev, izgubila precej časa, vendar dirko uspešno zaključila. Na HP 4. (Podlonk) je v vodstvo prišla posadka Benčina-Čuk, katera kljub težavam z vozilo, (zavore, alternator….) vodstva več ni izpustila iz rok in na koncu slavila zmago pred posadko Mrevlje-Mrevlje, tretje mesto je osvojila posadka Anželak-Verdev, četrto mesto posadka Žakelj-Pokorn.

Do večjih sprememb v točkovanju Yugo pokala ni prišlo in si ga lahko ogledate na spletni strani AŠ 2005.

Po krajšem premoru v mesecu septembru tekmovalce Yugo pokala pričakuje Rally Nova Gorica.